Mayıs 12, 2019

“Üzgünüz, İsteğiniz ile ilgili bir sorun oluştu” Çözümü

Instagram, kullanıcılarının artmasıyla birlikte kendini sürekli güncelleyen ve geliştirmeye çalışan bir platform.
Bu güncelleme ve yeniliklerin yanında gelen güncellemelerle birlikte bazı hatalar da meydana gelebiliyor.
Bu meydana gelen hatalardan biri ise instagram’a giriş yaparken karşılaştığımız “Üzgünüz, İsteğiniz ile ilgili bir sorun oluştu” hatası.

Üzgünüz, isteğiniz ile ilgili bir sorun oluştu

Bu hatanın meydana gelmesinin nedeni Telefonunuzdan bir çok kez hesap açmış, bir çok kez farklı hesaplara giriş yapmış veya kullandığınız IP adresiniz üzerinden bir çok farklı hesapla instagram’a giriş yapıp instagram’ı kullanmanız olabilir.

Instagram genelde kullanıcıların en çok kullandıkları cihazları güvenli olarak belirler ve o cihan üzerinden gelen istekleri direkt olarak kabul eder ve kullanıcıya “robot musun?” gibi sorular sormaz veya sms, e-posta doğrulaması gibi işlemlerden geçirmez. Eğer bir cihazdan farklı farklı hesaplara giriş yapıp işlem yaparsanız instagram cihazınızı spam olarak işaretleyebilir ve bu da üzgünüz, isteğiniz ile ilgili bir sorun oluştu hatasını almanıza yol açar.

Instagrama giriş yapamıyorum” diyenlerin karşılaştığı “Üzgünüz, İsteğiniz ile ilgili bir sorun oluştu” hatasının 4 adet çözüm yolu bulunmaktadır. Şimdi bu 4 çözüm yolunu da sizlerle paylaşacağım.

1-) VPN Kullanarak Instagram’a Giriş Yapın

Yukarıda bahsettiğim gibi Instagram kullandığınız cihazı veya IP adresinizi spam olarak algılayıp sizleri Instagram hesap oluşturmaktan veya Instagram’a giriş yapmaktan mahrum bırakıyor olabilir.

Android veya iOS kullanıcıları uygulama mağazalarından gidip ücretsiz bir VPN uygulaması indirebilir, uygulamayı aktif edip Instagram’a giriş yapmayı deneyebilirler.

2-) Instagram’a Web Üzerinden Girip Hesabınızı Dondurun

Instagram hesabınıza giriş yapamıyorsanız yüksek çözüm oranı sunan bu yolu da deneyebilirsiniz.
Yapmanız gereken; Instagram’a web sitesi üzerinden giriş yapıp profilinize girmek ve “Profili Düzenle” butonuna basıp açılan sayfadan en alta inip sağ altta bulunan “Hesabımı devre dışı bırak” bağlantı yazısına tıklayıp şifrenizi girerek hesabınızı devre dışı bırakmak.

Merak etmeyin hesabınız silinmeyecek sadece geçici olarak devre dışı bırakılmış olacak ve unutmayın ki hesabınıza minimum 2 saat sonra girebilirsiniz. Ama size tavsiyem hesabınız dondurduktan 4-5 saat sonra mobilden Instagram uygulamasını açıp kullanıcı adı ve şifreniz ile normal bir giriş yapmayı denemeniz.

Bu adımda büyük ihtimalle olumlu bir sonuç alacaksınız. Eğer alamazsanız bir sonraki adımı deneyin.

3-) Giriş Yardımı Alarak Kolayca Instagram’a Giriş Yapın

Bu aşamada Instagram mobil uygulaması açıkken giriş yapma ekranının hemen altında bulunan “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?” (iOS’ta bu, Şifremi Unuttum yazısına tıklayınca geliyor.) veya “Giriş yapmak için yardım al” yazısına tıklayıp açılan ekrana Instagram hesabınızda kayıtlı olan telefon numaranızı girin. Instagram size burada hesabınızı gösterip seçmenizi isteyebilir veya telefon numaranıza kod içeren bir SMS gönderip sizden doğrulama yapmanızı isteyebilir. Instagramın gönderdiği SMS’de bulunan kodu yazıp kolayca hesabınıza giriş yapabilirsiniz ve “Üzgünüz, İsteğiniz ile ilgili bir sorun oluştu” sorununu çözmüş olursunuz.

4-) Telefonunuzu Fabrika Ayarlarına Döndürüp Sıfırlayın

Eğer bu çözümlerin hiç birinden faydalanamadıysanız kesin bir çözüm olan cihazınızı sıfırlamak ile bu sorunu çözebilirsiniz.
BU çözüm pek tercih edilmese de kesin olarak çözüm sağlamaktadır. Cihazınızı sıfırlayıp tekrar kullandığınız uygulamaları ve Instagram’ı indirip kolayca “Üzgünüz, İsteğiniz ile ilgili bir sorun oluştu” hatası almadan hesabınıza giriş yapabilir ve kayıt olma gibi işlemleri de tekrardan gerçekleştirebilirsiniz.

Share

Murat

software developer | webmaster | social media and digital marketing expert

6 Responses

 1. Bilgin dedi ki:

  instagram’da Üzgünüz, İsteğiniz ile ilgili bir sorun oluştu hatası alanların başarıyla sorununu çözecek bir yazı olmuş elinize sağlık

 2. Mehmet dedi ki:

  Arkadaşlar instagram’da üzgünüz isteğiniz ile ilgili bir hata oluştu diye mesaj çıkıyordu giriş yaparken Murat sayesinde çözdüm!

 3. Berke dedi ki:

  instagram giriş yaparken bu sorun ile karşılaşıyordum sayenizde şimdi instagrama hata almadan giriş yapıyorum

 4. Öznur dedi ki:

  üzgünüz instagrama giriş yaparken hata oluştu mesajını ben de alıyordum sayende 2. adımda çözdüm teşekkür ederim

 5. Eda Nur dedi ki:

  Üzgünüz, İsteğiniz ile ilgili bir sorun oluştu hatasını bir tek ben alıyorum sanmıştım ama nedenini ve çözümünü sayende öğrendim teşekkürler.

 6. Evelyn dedi ki:

  thank you i fixed my problem with your solutions.

Bir cevap yazın